menusearch
رادیو افق کوروش

کاهش ریسک و افزایش امنیت در کسب و کار با توسعه فرانچایز +صوتی

کانال اینستاگرام رادیو افق کوروش
چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ | ۱:۲۹:۱۳
۱۳۹۸/۹/۱۴ پنج شنبه
(0)
(0)
کاهش ریسک و افزایش امنیت در کسب و کار با توسعه فرانچایز +صوتی
 کاهش ریسک و افزایش امنیت در کسب و کار با توسعه فرانچایز +صوتی

رادیو افق کوروش - مهدی غضنفری ، رئیس هیئت موسس انجمن فرانچایز ایران در دومین همایش اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره‌ای با اشاره به اینکه فرانچایز برای افراد با توانایی مالی و مدیریتی کم  ، بهترین روش اشتغال است، افزود: افرادی که فرانچایز می‌دهند علاوه بر اینکه با صرف مبلغ اندک امکان توسعه کم هزینه را خواهند داشت با دستیابی به پول بیشتر امکان تبلیغات گسترده را نیز بدست خواهند آْورد .
وی با بیان اینکه نتایج کسب دریافت کنندگان فرانچایز قابل پیش بینی است، گفت: در این روش به دلیل خریدها و بازاریابی های گروهی وضعیت کسب و کار فرانچایز گیرنده مشخص و قابل پیش بینی است علاوه براینکه به دلیل اتصال واحد های کوچک به یک نام تجاری معتبر امکان دریافت وام های قابل توجه نیز برای فرانچایز گیرنده فراهم می‌شود و این رویه از مزایای صنعت فرانچایز محسوب می‌شود.
رئیس هیئت موسس انجمن فرانچایز ایران با تاکید برنیاز اقتصادی کشور به تبلیغ این سبک از مدیریت ادامه داد: این شیوه از کسب و کار برآیندی همچون ایجاد ایمنی مناسب در فعالیت اقتصادی را بهمراه دارد، بنابراین باید آن را تبلیغ و تبیین نمود و قوانین مورد نیاز آن را تصویب کرد که البته اتحادیه کشوری فروشگاه های زنجیره ای درحال انجام آن است.

غضنفری شفافیت، ایجاد اشتغال، صادرات بیشتر و آموزش کارکنان را از دست آوردهای توسعه فرانچایز دانست و افزود: با توجه به تحریم ها، کارشکنی ها و مجموعه ای از عواملی که اقتصاد ایران را دربرگرفته است موضوع فروشگاه های زنجیره ای و شبکه سازی و به ویژه فرانچایز می‌تواند بر مشکلات پیش روی دولت در بخش اقتصادی غلبه کند.
رئیس هیئت موسس انجمن فرانچایز ایران با اشاره به ینکه فرصت‌های اقتصادی در کشور فقط معدن ، چاه نفت و جنگلها نیستند، افزود: درمطالعات انجام شده در جهان در حوزه های مختلفی که فرانچایز وجود دارد شرایط مثبت ارزیابی شده است که این موضوع به معنای روبه رشد بودن این صنعت در جهان است .

وی بقاء فروشگاه های زنجیره ای را در ایجاد استاندارد، کاهش قیمت دانست و افزود: یکی از مسئولیتهای اجتماعی برای این صنف ، توسعه فرانچایز به معنای مشارکت دادن همه آنهایی که توان مالی کمتری دارند در کنار صاحبان فروشگاه های زنجیره ای معتبر است که با توسعه این روند سطح آموزش و مهارتها به سرعت بالا رفته و نظام توزیع کشور در مسیر اصلاح و ارتقاء قرار می‌گیرد.

غضنفری ادامه داد: فرانچایز سبب گره خوردن واحد های صنفی کوچک به فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌شود به نحوی که نفع جمعی برای مردم شکل می‌گیرد و مصرف کننده خرید آسان، ارزان و استاندارد دارد. همچنین مالیات و شفافیت نیز در بهترین حالت خود قرار خواهد گرفت.

رئیس هیئت موسس انجمن فرانچایز ایران گفت: فرانچایز حق امتیاز گونه ای از کسب و کار است که بر پایه آن به یک شرکت اختیار داده می‌شود تا تولیدات ومحصولات شرکت‌های دیگر را بفروشند و در برابر آن مبلغی دریافت کنند که البته مانیازمند مقرارتی در این حوزه هستیم .


وی با بیان اینکه فرانچایز یک راهبرد کسب و کار برای جذب و نگهداری مشتری است، افزود: فرانچایز دهنده طراحی و پیاده سازی دکور را مانند دیگر شعبات انجام می‌دهد علاوه بر آن سیستم های بسیار مهم آی تی و سیستم حسابداری را راه اندازی و تابلوی سردر را نصب می‌کند همچنین دستورالعمل ها را ابلاغ و آموزش لازم را ارائه می‌دهد.
غضنفری درخصوص نحوه فعالیت فرانچایز گیرنده نیز گفت: این بخش نیز باید بابت هر فروش درصدی به فرانچایز دهنده پرداخت کند ، فعالیت را مانند مابقی شعبات انجام داده تا استاندارد رعایت شود.

 

فایل صوتی خبر: