menusearch
رادیو افق کوروش

مشروح گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه افق کوروش

ایام سوگواری سالار شهیدان تسلیت باد
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۶:۱۵:۲۴
۱۳۹۹/۶/۱۸ سه شنبه
(1)
(0)
مشروح گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه افق کوروش
مشروح گزارش مجمع عمومی عادی سالیانه افق کوروش

به گزارش رادیو افق کوروش - مجمع عمومی عادی سالیانه افق کوروش در مورخ 18 شهریور 99 در محل سالن کنفرانس ساختمان مرکزی گروه صنعتی گلرنگ برگزار گردید.

در ابتدا دکتر ابراهیمی رئیس هیئت مدیره شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش که در مجمع ریاست جلسه را نیز به عهده داشتند کار کردن در شرکتی که دغدغه پیشرفت و تعالی کشور را دارد باعث افتخار خواندند و از تلاش کلیه همکاران شاغل در شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش تشکر نمودند .

دکتر ابراهیمی پس از قرائت دستور جلسه طبق آنچه که در روزنامه دنیای اقتصاد به چاپ رسیده بود و تایید حضور 85.29 از سهامداران جلسه را آغاز نمودند.

توضیحات

ایشان جهت رسمیت بخشیدن به جلسه از هیئت رئیسه دعوت نمودند که در جایگاه حضور پیدا کنند.

جناب آقای دکتر گودرزی به نمایندگی از گروه سرمایه گزاری کورش ، جناب آقای دکتر قانعی به نمایندگی از شرکت گسترش گل پخش اول ،  جناب آقای دکتر فخریان مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ،  جناب آقای قلعه از موسسه حسابرسی دیلمی پور به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت و  جناب آقای دامغانی بعنوان دبیر جلسه در جایگاه حضور پیدا کردند.

نماینده سازمان بورس اوراق بهادار  سرکار خانم یوسفی نیز با توجه به شرایط ویروس کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی از طریق فضای مجازی بصروت آنلاین ناظر بر مجمع بودند.

باتوجه به رسمیت جلسه و حضور بیش از 85 درصد سهامداران در جلسه و تشکیل هیئت رئیسه مجمع ، در ابتدای امر جناب آقای دکتر فخریان به ارائه گزارش هیئت مدیره پرداختند.

ایشان ضمن تشکر از تلاش کلیه همکاران و هیئت مدیره شرکت فروشگاه های زنجیره افق کوروش به ارائه خلاصه ای از عملکرد هیئت مدیره در سال مالی منتهی به29 اسفند 98 پرداختند.

ایشان در 4 بخش صحبت های خود را پیش برندند: 1) مرور کلی بر عملکرد و دستاوردهای مالی شرکت 2)مروری بر عملکرد مالی و عملیاتی شرکت 3) افتخارات و مسئولیت های اجتماعی شرکت 4) استراتژی  برنامه های آتی

ایشان در ادامه به مواردی همچون کسب رتبه بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور در سال 98 طبق ارزیابی IMI100 ، افزایش تعداد فروشگاه ها از 1357 شعبه به 2006 فروشگاه در پایان سال 98 (حدود 48 درصد رشد فروشگاهی ) ، میانگین تعداد فاکتورها در سال 98 به 520 هزار فاکتور در روز ، حضور در تمامی استان های کشور و 370 شهر، عرضه 2720 کالا در فروشگاه های افق کوروش که بر اساس نظرسنجی ها از مردم و بررسی های شرکت ارزیابی و بهینه سازی گردیده است.

ایشان در ادامه به رشد 43 درصدی شرکت از سهم بازار ، مکانیزه بودن مدیریت نقدینگی شرکت ، ایجاد فرآیند مدیریت فضای تبلیغاتی داخل فروشگاه ، erp  در 10 استان که شامل 40 درصد شرکت می شود ، ارتقا تجهیزات داخل فروشگاه ها ، توسعه پوشش های بیمه فروشگاه ها ، برای اولین بار در کشور تعامل بسیار خوب با تامین کنندگان و اعلام درخواست سالانه از ایشان که موجب برنامه ریزی بهتر برای هر دو طرف می گردد ، توسعه ناوگان حمل و نقل ، توسعه منابع انسانی ، توسعه زیرساخت های ict شرکت ، رکورد افتتاحیه 120 فروشگاه فرانچایز در اسفند سال گذشته و انجام کلیه امور مرتبط با فرانچایزها از طریق اپلیکیشن ، توسعه بازرسی باتوجه به گستردگی فروشگاه های افق کوروش در سطح کشور اشاره فرمودند.

دکتر فخریان مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش گفت: فروش خالص با رشد ۷۴ درصدی از ۵۲۴۱ میلیارد تومان به ۹۱۱۶ میلیارد تومان رسید و سود خالص شرکت با رشد ۷۸ درصدی از ۲۹۸ میلیارد تومان به ۵۱۵ میلیارد تومان افزایش یافت

توضیحات

فخریان خاطرنشان کرد: ارزش بازار شرکت در زمان ورود به بورس ۱۷۰۰ میلیارد تومان بوده و در حال حاضر به ۱۹ هزار میلیارد تومان رسیده است.

وی افزود: فروش خالص شرکت ۹۱۵۸، سود عملیاتی ۵۱۷ میلیارد تومان و سود خالص شرکت ۵۱۵ میلیارد تومان رسید.

مدیرعامل فروشگاههای زنجیره ای افق کوروش با بیان اینکه وجوه نقد ناشی از عملیات شرکت 1073 میلیارد تومان است تاکید کرد: سود هر سهم امسال به ۵۱۵ تومان رسیده است.

فخریان با تاکید بر اینکه جمع دارایی شرکت 2637 میلیارد تومان و بدهی شرکت 1989 میلیارد تومان است، افزود: نرخ بازدهی داراییها ۲۵ درصد و نرخ بازدهی دارایی دارندگان سهام ۹۸ درصد است.

مدیرعامل شرکت فروشگاه های زنجیره ی افق کوروش در رابطه با برنامه های آتی این شرکت در سال 99  توسعه فروش اینترنتی و تلفنی ، سوق پیدا کردن به سمت جایگزینی موارد چاپی با الکترونیکی همچون دریافت فاکتور ها از طریق اپلیکیشن برای مشتریان وافزایش اعضای باشگاه مشتریان ، سیستم بهینه سازی کمپین هایی که در سال اجرا می شود ، افزایش درآمدهای عملیاتی جانبی جدید در بحث دیجیتال و موارد دیگر ، برنامه ریزی برای کنترل هزینه ها در ابتدای سال از طریق توسعه سیستم ها ، پایدارسازی درآمدهای غیرعملیاتی شرکت ، ربات نرم افزار موجودی یاب فروشگاه و... را برشمردند.

ایشان همچنین پیشنهاد هیئت مدیره مبنی بر تقسیم سود به میزان 90 درصد و پرداخت آن از ابتدای مهرماه را مطرح نمودند.

در ادامه مجمع، بازرس قانونی و حسابرس مستقل گزارش خود را به حضار ارائه و سپس صورت های مالی منتهی به ۹۸/۱۲/۲۹ مورد بررسی و تصویب قرار گرفت. تعیین بازرس و حسابرس قانونی و حق الزحمه بازرسی و انتخاب روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت و همچنین تصویب تقسیم سود سهام پیشنهادی هیات مدیره از جمله دیگر موارد مصوب در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش بود.

 بر اساس مصوبات این مجمع، موسسه حسابرسی فراز مشاور دیلمی پور (حسابداران رسمی) به عنوان بازرس اصلی و حسابرس مستقل شرکت و موسسه بیات رایان به عنوان بازرس علی البدل انتخاب و حق الزحمه حسابرس مستقل و بازرس قانونی به هیات مدیره شرکت تفویض شد.

در انتهای این مجمع، روزنامه دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه رسمی برای درج آگهیهای شرکت در سال مالی جاری انتخاب و پاداش هیات مدیره برابر با ۴۵۰ میلیون تومان و تقسیم سود 500میلیارد تومان ؛ سود سهام به مبلغ ۵.۰۰۰ ریال سود به ازای هر سهم با رای حاضرین مورد تصویب قرار گرفت.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر