menusearch
رادیو افق کوروش

مشروح گفتگوی رادیو افق کوروش با مهندس امینی نیک معاونت بازاریابی گروه صنعتی پاکشو

کانال اینستاگرام رادیو افق کوروش
چهارشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹ | ۴:۵۸:۱۶
۱۳۹۸/۱۱/۲۹ سه شنبه
(0)
(0)
مشروح گفتگوی رادیو افق کوروش با مهندس امینی نیک معاونت بازاریابی گروه صنعتی پاکشو
مشروح گفتگوی رادیو افق کوروش با مهندس امینی نیک معاونت بازاریابی گروه صنعتی پاکشو


گروه صنعتی پاکشو (سهامی عام) در سال 1351 با سرمایه فکری، مادی و معنوی آقای حاج محمدکریم فضلی و به مدد تلاش و کوشش های شبانه روزی وی به همراه جمعی از مهندسین و متخصصین ایرانی  بنیان گذاشته شد. گروه صنعتی پاکشو با به کارگیری دانش فنی روز و همکاران متخصص و دلسوز خود، در حال حاضر به عنوان یک شرکت پیشتاز و نوآور در صنعت شوینده ایران مطرح است و از آن می توان به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت های بخش خصوصی ایران در زمینه مواد شوینده، بهداشتی و آرایشی نام برد.
تولیدات این شرکت با نام های گلرنگ، اوه، سافتلن، مریدنت و هوم پلاس در بازار ایران و نزد مصرف کنندگان ایرانی، جایگاه ویژه ای دارد و در عین حال به بازار سایر کشورهای جهان نیز راه یافته است.
از تولیدات سال های اولیه تاسیس می‌توان از مایع ظرفشوئی، مایع سفید کننده، نرم کننده حوله و لباس، شیشه شوی، جرم گیر، شامپو فرش و موکت نام برد که درسال های بعد با تلاش و کوشش مضاعف، انواع شامپو، مایع دستشوئی، خمیردندان و نرم کننده موی سر در رنگ ها و بسته بندی های متنوع اضافه شده است.
گروه صنعتی پاکشو، کیفیت تولید را معادل رضایتمندی مصرف کننده تعریف می کند و آنرا کلید موفقیت خود می داند.

+ مهندس امینی نیک معاونت بازاریابی پاکشو، در گفتگویی تلفنی بارادیو افق کوروش از تاریخچه ، اهداف وعملکرد گروه صنعتی پاکشو در عرصه ی صنعت کشور سخن گفت ، مشروح کامل این گفت وگو را در ادامه بخوانید :


+ مهندس امینی نیک ، در ابتدا ولادت حضرت فاطمه زهرا ( س ) وروز زن را خدمت بانوان شاغل در افق کوروش ومادران عزیز وگرامی تبریک گفت .


+ معاونت بازاریابی پاکشو از تاریخچه ی تشکیل گروه صنعتی پاکشو چنین گفت : 
همان طور که دوستان وعزیزان مطلع هستند برند گلرنگ به دست توانمند استاد حاج کریم فضلی آغاز به کار کرد و پس از آن مجموعه پاکشو ، در سال 1351 در قالب شرکت پاکشو ثبت و فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد .
گروه صنعتی گلرنگ برای اینکه بتواند سلایق مختلف هموطنان را پوشش دهد با برندهای مختلفی وارد بازار شد و گروه صنعتی پاکشو ، اولین شرکتی بود که هسته ی اولیه ی گلرنگ را تشکیل داد و پس از آن شرکت های خوش نام وموفق دیگری مانند افق کوروش سر برآوردند .
هم اکنون گروه صنعتی پاکشو با 5 برند فعال در بازار با مخاطبین در ارتباط است ودر جهت پوشش نیازهای محصولات بهداشتی وشوینده تلاش میکند .

+ مهندس امینی نیک در ارتباط با برندهای تحت پوشش گروه صنعتی پاکشو چنین گفت :
.برند گلرنگ اولین برندی است که در پاکشو متولد شد و برندهای اوه ، سافتلن ، هوم پلاس و مری دنت ، برندهای دیگری میباشند که هم اکنون به صورت فعال در حوزه های مختلف بازار مشغول به کار هستند . 
" برند گلرنگ " تولید وعرضه ی محصولات مختلف در زمینه ی بهداشت فردی ، بهداشت البسه ، بهداشت خانه را برعهده دارد و همیشه سعی کرده یک برند با کیفیت و مقرون به صرفه  از نظر قیمت باشد ،
" برند اوه " در حوزه محصولات پرسونالیته یا همان بهداشت فردی و بهداشت خانه مشغول خدمت رسانی میباشد ودر حقیقت مایع ظرفشویی هم یکی از محصولاتی  است که در گروه محصولات اوه در پاکشو تولید میشود و هموطنان عزیز به خوبی با آن آشنایی دارند .
" برند سافتلن " ه به صورت تخصصی بر روی بهداشت البسه فعالیت میکند و شامل پودر لباسشویی ومایع لباسشویی ونرم کننده های حوله ولباس میباشد .
" برند مری دنت "  در حوزه ی بهداشت دهان ودندان ، خمیر دندان وبقیه ی محصولات وابسته در این گروه فعال است .
و" برند هوم پلاس " که به تازگی لانچ شده و قصد دارد تا به صورت تخصصی در حوزه محصولات بهداشت خانه وبهداشت البسه کار کند . 


+ معاونت بازاریابی پاکشو ، در ارتباط با تعامل شرکت پاکشو وافق کوروش وتخفیفات پاکشو ، چنین اظهار کرد :
مجموعه افق کوروش ، به دلیل گستردگی ونیز به دلیل خدمت رسانی بسیار ویژه ای که در سطح کشور انجام میدهد ،  یکی از مهمترین مجموعه ها برای گروه صنعتی گلرنگ ونیز برای گروه صنعتی  پاکشو میباشد و از منظر تخصصی ، ما افق کوروش را به عنوان یکی از کانالهای خودمان که به صورت مستقیم با مصرف کننده در ارتباط است در نظر گرفته ایم .
تعامل با افق کوروش برای پاکشو از چند زاویه دارای اهمیت است :
اول اینکه ، افق کوروش یکی از شرکتهای تابعه ی گروه صنعتی گلرنگ میباشد وعزیزانی که در افق کوروش کار میکنند به نوعی هم خانواده وهمکار ما هستند .
مورد بعدی که افق کوروش را برای ما حایز اهمیت میکند ، ارتباط مستقیم این شرکت با مصرف کنندگان میباشد وپاکشو در تعامل با مجموعه افق کوروش ، به سرعت با سلائق مصرف کنندگان آشنا میشود.
بعضا در تمام نقاط دنیا دیده شده که خیلی از محصولات رابطه ی خوبی با مصرف کننده برقرار نمیکنند وشرکت ها برای پی بردن به علت مشکل وحل آن ، هزینه های زیادی حتی در زمینه ی تحقیقاتی صرف میکنند که لزوما به نتایج قابل قبولی منتهی نمیشود .

اما در افق کوروش ما خیلی سریع میتوانیم رفتار مصرف کننده رادر ارتباط با کالای خود ارزیابی کنیم ،  وقتی میبینیم کالای ما رو شلف مغازه ها وجود دارد اما مورد انتخاب مصرف کننده قرار نمیگیرد ، قطعا سریعتر ریشه یابی کرده ، علت را پیدا میکنیم واصلاحات لازم را انجام میدهیم .
و با توجه به اینکه  مجموعه افق کوروش ، یکی از مجموعه هایی است که در زمان تشکیل ، پاکشو از سهامدارانش بوده است ، بنابراین گروه صنعتی پاکشو تلاش دارد تا همیشه با همکاران ومصرف کنندگان در افق کوروش رابطه ی خوبی داشته باشد .


ودر همین راستا ، تیم هایی را متمرکز کرده ایم که با ارتباط مستقیم با بخشهای تصمیم گیرنده در دفتر مرکزی ونیز از طریق بازدیدهای مستمر از فروشگاههای افق کوروش بتوانیم رفتار کالاهایمان را با دقت رصد کرده ودرتعامل با قسمتهای مختلف شرکت افق کوروش ایردات کار را برطرف نماییم .
.خیلی خوشحالیم که یکی از کانالهای گروه صنعتی پاکشو ، افق کوروشی ست که به سرعت در حال رشد میباشد وامروز شاهد بیش از 1800 شعبه ی آن در سراسر کشور هستیم و به همین سبب محصولات پاکشو به راحتی در دسترس تمامی مصرف کنندگان عزیز در اقصی نقاط کشور میرسد .


+ مهندس امینی نیک راز ماندگاری گلرنگ در طول سالها وانتخاب گلرنگ وپاکشو توسط مصرف کنندگان را اولویت این مجموعه جهت جلب رضایت مصرف کنندگان در طول سالیان سال دانست .
وی گفت : در خاطراتی که از استاد فضلی میشنویم ، همیشه مصرف کننده ورضایت مشتری برای ایشان در اولویت بوده است .
و از جمله دلایل دیگر که گروه صنعتی گلرنگ توانسته است وفاداری مشتریان را درطول سالها حفظ کرده ورابطه ای طولانی مدت وخاطره انگیزی را با آنها رقم بزند ، تلاش گروه صنعتی گلرنگ در جهت هماهنگی تامین نیازهای مصرف کنندگان متناسب با شرایط روز بازار بوده است .
وی ادامه داد :همان طورکه مطلع هستید سابقه ی گروه صنعتی گلرنگ ، حدود 60 سال است ، اما پاکشو از سال 1351 به صورت رسمی تبدیل به شرکت شد .
گروه صنعتی پاکشو ، همیشه تلاش کرده تا از بهترین تکنولوژیهای روز دنیا واز متبحرترین محققان در جهت پیشبرد اهداف شرکت ، بهره جسته ودر صورت لزوم برای پوششش نیاز مصرف کنندگان از شرکتهای بین المللی نیز کمک بگیرد ومصرف کنندگان هم چیزی بیشتر از این نمیخواهند ، اینکه میبینند یک برند همراه آنهاست وبه فراخور زمان تلاش میکند تا نیازهای روز آنها را براورده کند وخلاقیت خوبی هم دارد ، موجب ادامه ی همراهی آنان خواهد شد وما خوشحالیم که در دهه ی پنجم فعالیت ، هنوز ارتباطی معنادار میان ما ومصرف کنندگانمان برقرار است .
.
+ معاونت بازاریابی پاکشو ، در ارتباط با برنامه های ویژه ی  پایان سال پاکشو ومخصوصا برنامه هایی که از طریق افق کوروش قرار است انجام بگیرد گفت :
برنامه های بسیاری متنوعی تدارک دیده شده که بخشی از آن در حال اجراست وبخشی از آن در اسفند ماه رونمایی خواهد شد .
در مورد جشنواره ها وتخفیفات تلاش کرده ایم تا در حد بضاعتمان وبا توجه به شرایط سخت ودشوار حاکم بر بازار ، به هیچ عنوان از کیفیت محصولات کم نکنیم ، حتی در مواردی هزینه های اضافی تحمیل شده را بپذیریم اما کیفیت را درحالت بهینه ی خود نگاه داریم و در صورت امکان آن را افزایش دهیم .
 وقتی تلاش میکنیم کیفیت را در حالت بهینه نگه داریم ، در مواردی دست ما برای تخفیفات بسته شده و در بعضی کالاها امکان تخفیف از ما گرفته میشود ، چون صرفه ی اقتصادی ندارد ، اما در کالاهایی که امکان تخفیف موجود است ، با افق کوروش جلساتی برگزار کرده ، برنامه ریزیهایی انجام داده ایم 
وجشنواره هایی طراحی کرده ایم تا انشالله در اسفند ماه بتوانیم رضایت مصرف کنندگان رابیش از پیش رقم بزنیم ونیز رضایت عزیزانی که در افق کوروش تلاش میکنند را به دست بیاوریم .


ما شاهد هستیم که در هر فروشگاهی حداقل 5 الی 8 نفر تلاش میکنند ، زحمت میکشند ومسئولیت چیدمان کالاها را برعهده دارند ، دوست داریم آنها راضی باشند وتنها کاری که که گروه صنعتی پاکشو توانسته انجام بدهد ، در نظر گرفتن تسهیلاتی خاص برای کارکنان افق کوروش می باشد ، هر آنچه محصول مابیشتر عرضه شده وبه مصرف کننده های عزیز برسد ، این تسهیلات به عنوان تقدیری ناچیز خدمت عزیزان ارایه میشود .
با کمک تدابیری که گروه صنعتی پاکشو از پیش اندیشیده است ونیز با تلاش شبانه روزی همکاران ما در کارخانجات ، علی رغم شرایط سخت بازار وسرمای شدیدی که در هفته های گذشته در سطح کشور حاکم بوده ونیز تحریمهای ظالمانه ای که ورود مواد اولیه را به کشور دشوار نموده است ، گروه صنعتی پاکشو تلاش میکند تا کالای مورد نیاز، تولید شده وبا کیفیت عالی وحداقل قیمت به دست مصرف کنندگان عزیز برسد و در این راستا ، یکی از برنامه های ما، این بوده که علی رغم فشار بازار در ارتباط با مواد اولیه ، ما حداقل سود را برای خود در نظربگیریم تا مشتریان عزیز رضایت کامل داشته باشند .


+ مهندس امینی نیک معاونت بازاریابی پاکشو ، در ارتباط با ارائه ی سهام پاکشو در بورس گفت : گروه صنعتی گلرنگ وگروه صنعتی پاکشو این سیاست را دارد تا از طریق عرضه سهام در بورس ، مصرف کنندگان عزیزی را که موجب شدند این برندها به قدرت رسیده وبا برندهای بین المللی به خوبی وبا کیفیت مطلوب رقابت کنند در سود مشارکت دهند .
چون اگر حمایت مصرف کنندگان عزیز نبود ، اگر کالای ما خریداری نمیشد ، اگر حمایت مردم خوب ما نبود ، قطعا ما امروز در این جایگاه قرار نداشتیم .
وی در ادامه ، شرکت پاکشو را یکی از شرکتهای موفق در بازده خواندوگفت : این شرکت از شرکتهای موفق در بازار سرمایه بوده واز نظر بازده سهام موفقیت بسیار چشمگیری داشته است ، واز مصرف کنندگان وهمکاران افق کوروش دعوت کرد تا از وضعیت سهام پاکشو در کدال بازدید کنند ودر صورت تمایل این سهم را خریداری نمایند .

مهندس امینی نیک ، بیان کرد که گروه صنعتی پاکشو تلاش میکند تا از طریق شفافیت مالی در بورس  به دوستان خود این اطمینان را بدهد که افق های بلند مدتی را در پیش رو دارد وبرای روزهایی بهتر وگامهایی بلندتر وبین المللی شدن در تلاش است . 
وی در ادامه افزود : به جهت جلب اطمینان بیشتر مصرف کنندگان از همین فضا استفاده کرده واعلام میکنم که ، گروه صنعتی پاکشو در کشورهای مختلف دنیا  سرمایه گذاری کرده و وضعیت فروش خوبی دارد .به دلیل حفظ کیفیت ، خلاقیت ، وضعیت رو به رشدی در کشورهای دنیا وحتی کشورهای اروپایی داریم . وبه همین دلیل وبا توجه به سرمایه گذاریهای بین المللی انجام شده ، سهام ما هم وضعیت بهتری در بورس داشته ومصرف کنندگان عزیز میتوانند ارتباط بهتر ومعنادارتری با گروه صنعتی پاکشو برقرار نمایند .
+ معاونت بازاریابی پاکشو، در زمینه انتقال دانش وپویایی مارکتینگی در این گروه اظهار کرد :
با توجه به اینکه بنده از سال 1394 با سمت مدیر بازاریابی گروه صنعتی گلرنگ مشغول به خدمت رسانی هستم ، در هولدینگ مجموعه با تمام شرکتهای تابعه در ارتباط بوده ام ، با کمک همکاران تلاش کرده ایم تا زیرساخت های مورد نیاز جهت انتقال دانش بین شرکت ها واشتراک گذاری دانش را مهیا کنیم .
به لطف خدا ، امروز که با شما صحبت میکنم هم در زمینه دیتابیس های مختلف مارکتینگی ، هم به لحاظ زیر ساختی و هم به لحاظ دیتا ، تبادل دانش وجود دارد و همچنین ما توانسته ایم ارتباط بین تیمهای مختلف در شرکت های مختلف را برقرار کرده وتبادل دانش خوبی داشته باشیم .
تیم های مارکتینگی در کنار خلاقیت ورقابت سالم ، به صورتی مثبت وبا انگیزه ی بسیاردانش خود را با یکدیگر به اشتراک میگذارند و در حوزه های مختلف دیتا در اختیار هم قرار میدهند .
تلاش ما بر این بوده که خود هولدینگ وگروه صنعتی گلرنگ بتوانند بین ارتباط میان شرکتها تسهیل گری ایجاد کنند و هم اکنون هم این امرادامه دارد . همکاران ما در هولدینگ این رویه را پیگیری میکنند وامیدوارم رضایت همکاران حاصل شود و اگر این رضایت تا الان به دست نیامده با انتقادات وپیشنهادات سازنده ی عزیزان رضایتمندی کامل حاصل شده وفعالیت های ما بهبود پیدا کند .
+ مهندس امینی نیک ، ضمن تشکر از رادیو افق کوروش به جهت ایجاد فرصت جهت ارتباط مستقیم گروه صنعتی پاکشو با مخاطبان ،  گفت : ما همیشه برای عالی شدن تلاش میکنیم واز همه ی مخاطبان دعوت کرد تا به جهت آشنایی بیشتر به وب سایت گروه صنعتی پاکشو وصفحات اینستاگرام برندهای مختلف گروه صنعتی پاکشو مراجعه کنند ونقطه نظرات خودرا از طریق شبکه های اجتماعی به اطلاع مسئولان در گروه صنعتی پاکشو برسانند تا در جهت پیشبرد اهداف گروه ورضایت بیشتر مصرف کنندگان مورد استفاده قرار گیرد .
در پایان ، مهندس امینی نیک معاونت بازاریابی پاکشو ، ضمن تبریک مجدد روز زن ، از تمام بانوان ومادرانی که درمجموعه ی گروه صنعتی گلرنگ وافق کوروش به کار اشتغال داشته وموجب میشوند تا خدمات گروه صنعتی پاکشو بهتر وسریعتر در اختیار همگان قرار گیرد تشکر کرد .


ا 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر