menusearch
رادیو افق کوروش

افق کوروش با مرزهای جهانی +صوتی

کانال اینستاگرام رادیو افق کوروش
پنج شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۹:۱۱:۵۳
۱۳۹۸/۹/۶ چهارشنبه
(3)
(0)
افق کوروش با مرزهای جهانی +صوتی
افق کوروش با مرزهای جهانی +صوتی
قائم مقام مدیرعامل افق کوروش درخصوص افزایش سرمایه و فعالیت‌های مدنظر این شرکت، اظهارکرد: نحوه کار به این شکل نیست که ناوگان در تملک شرکت قرار گیرد، بلکه به شکل اجاره به شرط تملیک قابل توسعه خواهد بود چراکه با این روش، بهره‌وری بالاتری رقم خواهد خورد.  خودرو‌هایی که در زنجیره‌های "افق" استفاده می‌شود خودرو‌های خاصی نبوده و در زنجیره توزیع، توسط شرکت‌های دیگر نیز قابل استفاده است.

حسین صبوری درمورد فروش میوه و سبزیجات  در فروشگاه های افق کوروش گفت: از جمله برنامه‌های در دست توسعه است اما؛ سرمایه‌گذاری در حوزه لوجستیک صرفا به خاطر حمایت آن نیست. یکی از ضعف‌هایی که در ساختار اقتصادی وجود دارد، نظام توزیع سنتی است.
این روش در توزیع میوه و سبزیجات سنتی‌تر است و ناکارآمدی در ضایعات زنجیره در این قسمت زیاد است. افق کوروش قصد ورود به این زنجیره را دارد تا بتواند ضمن ایجاد ارزش افزوده مناسب در حوزه‌های دیگر، این امر را در حوزه میوه و سبزیجات نیز گسترش داده تا سطح کیفی محصولاتی که به دست مصرف کنندگان می‌رسد افزایش یابد. 
 
تمام زنجیره‌های بزرگ دنیا فعالیت‌های فرامرزی هم دارند یعنی محدود به یک جغرافیای ملی صرف نیستند. بنابراین، شرکت افق کوروش برنامه‌هایی در جهت گسترش و توسعه برون مرزی نیز دارد اما؛ به علت ریسک‌های موجود و شرایط ناامن منطقه، تصمیم قطعی در این رابطه گرفته نشده است.
سناریوی این موضوع روی میز هیات مدیره قرار دارد و کار‌های مطالعاتی به شکل مستمر روی آن انجام شده اما؛ درحال حاضر برنامه مدون وقطعی وجود ندارد.

قائم مقام مدیرعامل افق کوروش به طور کلی سه عامل موثر درفعالیت زنجیره ای ها در خارج از کشور وجود داشته که شامل "بافت جمعیتی"، "درآمد سرانه" و "میزان حضور زنجیره‌ای‌های دیگر"در آن کشور می‌شود و این سه عامل نقش تعیین کننده‌ای در تصمیم گیری برای حضور در کشور جدید و اینکه آیا این امر اقتصادی و به صرفه است، خواهد داشت.
 
فایل صوتی خبر:
 
 

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر