menusearch
رادیو افق کوروش

ایجاد تحول در کسب‌وکار دارای چه الزاماتی است؟

اینستاگرام رادیو افق کوروش
شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰:۲۸:۳۱
۱۳۹۹/۱۲/۱۰ یکشنبه
(0)
(0)
ایجاد تحول در کسب‌وکار دارای چه الزاماتی است؟
ایجاد تحول در کسب‌وکار دارای چه الزاماتی است؟

مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران در ادامه انتشار سلسله مقالاتی که برای ترویج فرهنگ نوآوری و توسعه فناوری در کسب وکارها منتشر می کند، به یکی از مقالات موسسه مک کنزی با عنوان «تحول با یک ت بزرگ» پرداخته است.

 

در این مقاله که توسط سه نفر از تحلیلگران این موسسه مایکل بوسی، استفن هال و داگ یاکولا به رشته تحریر درآمده، الزامات ایجاد تحول در کسب وکارها تبیین شده است.

در آغاز این مقاله آمده است: آنچه کسب وکارهایی مانند بانک و شرکت های منابع اساسی به آن نیاز دارند، چیزی متفاوت است؛ یک تحول با یک «ت» بزرگ که عبارت است از یک برنامه قوی در سطح کل سازمان برای ارتقای عملکرد (برای مثال بهبود 25 درصدی درآمد یا بیشتر) و تقویت سلامت سازمانی. وقتی چنین تحولی با موفقیت به انجام برسد، آنها محرک های مهمی چون رشد درآمد، بهره وری سرمایه، بهره وری هزینه، اثربخشی عملیاتی، رضایت مشتری، و تعالی فروش خود را به صورت اساسی بهبود می بخشند. ازآنجایی که چنین تحول هایی اهمیت هماهنگی درونی پیرامون یک دید و راهبرد مشترک، افزایش سرمایه برای نوسازی، و ایجاد مهارت های اجرایی برتر را کم کم القاء می کند، آنها سازمان خود را قادر می سازند تا بهبود نتایج خود را به صورتی پایدار و سال به سال ادامه دهند.

 

 

 نویسندگان این مقاله در ادامه، نتایج یکی از تحقیقات موسسه مک کنزی بر روی بیش از 100 شرکت از کشورها و صنایع مختلف از سراسر جهان را که حدود شش سال به طول انجامیده، بازگو می کنند که نشان می دهد، یک تحول در ترکیب با انتخاب های راهبردی مستقیم می تواند یک کسب وکار متوسط (یا خوب) را به یک کسب وکار با کلاس جهانی تغییر دهد.

این گزارش در پاسخ به این پرسش که «چرا تحول ها با شکست مواجه می شوند» آورده است: تحول ها سهم بسیار بزرگی از زمان و توجه رهبری و سازمان را به خود اختصاص می دهند. تحول ها برای تحقق یافتن تغییرات ضروری، مستلزم انرژی عظیمی هستند. اساسی ترین درس ما از شش سال گذشته این است که شرکت های متوسط، ترکیب مهارت ها، ذهنیت ها، و تعهد دائمی که برای انجام یک تحول با مقیاس بزرگ نیاز است را به ندرت در اختیار دارند.

 

نویسندگان این مقاله همچنین عنوان می کنند که «تجربه به ما آموخته است که ایجاد یک قطب برای نظارت بر تحول و نواختن آهنگی که به صورت قابل توجهی متفاوت از آهنگ عادی روزمره است، ضروری است. ما این قطب را دفتر تحول می نامیم.»

 

در ادامه این مقاله آمده است: دفتر تحول در همکاری با رهبران ارشد در کل کسب وکار، باید دارای استحکام، نظم و انضباط، انرژی و تمرکز باشد تا شاید بتواند پنج تا هشت جریان کاری عمده را به جلو پیش برد. تمامی این جریان های کاری عمده شاید خود به صدها (و حتی چند هزار) طرح جداگانه تقسیم شوند که هر کدام دارای یک صاحب خاص و یک برنامه دقیق و کاملاً هزینه بندی شده از پایین به بالا باشند. دفتر تحول بالاتر همه اینها، دائماً برای تصمیم گیری فشار می آورد، به طوری که وقتی پیشرفت متوقف می شود، سازمان از هر تعللی آگاه باشد.

 

نویسندگان این مقاله در نهایت چنین نتیجه می گیرند که برای دستیابی به بهبود تحولی، شرکت ها باید جاه طلبی خود را بالا ببرند، مهارت های مختلف را ایجاد کنند، ذهنیت های کنونی را به چالش بکشند و تعهد کاملی به اجرا داشته باشند. انجام تمامی این کارها می تواند نتایج فوق العاده و پایداری ایجاد کند.

، مرکز نوآوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران ، فرهنگ نوآوری و توسعه فناوری د ، تحول با یک ت بزرگ ، موسسه مایکل بوسی ، استفن ‌هال ، داگ یاکولا ، الزامات ایجاد تحول در کسب‌وکارها ، بانک و شرکت‌های منابع اساسی ، تقویت سلامت سازمانی ، رشد درآمد ، بهره‌وری سرمایه ، بهره‌وری هزینه ، اثربخشی عملیاتی ، رضایت مشتری ، تعالی فروش ، تحقیقات موسسه مک‌کنزی ، چرا تحول‌ها با شکست مواجه می‌شوند ، رهبران ارشد در کل کسب‌وکار ، استحکام ، نظم و انضباط ، انرژی و تمرکز ، برای دستیابی به بهبود تحولی ، رادیو افق کوروش ، رادیو ، افق کوروش ، بورس افق ، بورس افق کوروش ، جشنواره افق کوروش ، خرید از افق کوروش ، میلاد حسن زاده ، نیلوفر نگهبانی ، رادیو اینترنتی افق کوروش ، رادیو فروشگاه افق کوروش ، دکتر فخریان ، امیرخسرو فخریان ، خرید خوب ، خرید با تخفیف ، شرکت فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش ، اتحادیه فروشگاه ای زنجیره ای ، دکتر حسین صبوری ، فرانچایز افق کوروش ، نمایندگی افق کوروش ، خرید خوب از افق کوروش ، رادیو فروشگاه اینترنتی افق کوروش ، خرید اینترنتی افق کوروش ، جایزه افق کوروش ، پرسنل افق کوروش ، پرتویی از افق ، کد تخفیف خرید از افق کوروش ، صنعت خرده فروشی ، خرده فروشی ، کالاهای تند گردش ، اکالا ، فروشگاه اینترنتی افق کوروش ، سایت رادیو افق کوروش ، سایت افق کوروش ، گوینده رادیو افق کوروش ، مجری رادیو افق کوروش ، کارگردان رادیو افق کوروش ، صدابردار رادیو افق کوروش ، برنامه رادیو افق کوروش ، فخریان ، امیرخسرو فخریان ، باشگاه مشتریان افق کوروش ، اپلیکیشن یاشگاه مشتریان افق کوروش ، گروه صنعتی گلرنگ ، گلرنگ ، دکتر فضلی ، اخبار صنعت خرده فروشی ، اخبار فروشگاه های زنجیره ای ، افق کوروش بزرگترین فروشگاه زنجیره ای کشور ، افق کوروش در بورس ، سهام افق را از کجا بخریم ، سهامداران افق کوروش ، وب سایت افق کوروش ، وب سایت رادیو افق کوروش ، اینستاگرام افق کوروش ، اینستاگرام رادیو افق کوروش ، برنده های جشنواره افق کوروش ، جوایز میلیونی افق کوروش ، مصاحبه با مدیرعامل افق کوروش ، Okcsradio ، radio ، okcsradiocom ، okcsradioir ، okcs ، okcsir ، okcscom ،